Przeciążenia

Wpis

czwartek, 20 czerwca 2013

Doświadczenie 3: Idziemy na alpine coaster

W poprzednim artykule omówiliśmy dokładnie wyniki ankiety, która w większości została przeprowadzona nad Jeziorem Maltańskim. Kolejny nasz temat również związany jest z tym miejscem. Po powiększeniu naszej wiedzy o przeciążeniach w kolejkach górskich zechcieliśmy sprawdzić wszystko w praktyce. Część grupy udała się więc na kolejkę typu alpine coaster, znajdującą się niedaleko Letniego Toru Saneczkowego, by zmierzyć przeciążenia przy pomocy specjalnej aplikacji, jaką można zainstalować na bardziej zaawansowanych technologicznie telefonach. W tym artykule zamieścimy dokumentację naszego doświadczenia.

Tor kolejki Adrenaline, czyli miejsce przeprowadzania doświadczenia

Doświadczenie 3.

Mierzenie przeciążeń na kolejce typu alpine coaster

Przebieg doświadczenia

Dwie osoby z naszej grupy udały się na przejażdżkę kolejką Adrenaline w celu zmierzenia przeciążenia podczas przejazdu przy pomocy aplikacji na telefon, która pozwala wyznaczyć przyspieszenie. Jazda była filmowana przy użyciu kamery.

Obserwacje

Kolejka okazała się całkowicie bezpieczna, choć zapewne jazda dostarczyła uczestnikom wielu niezwykłych emocji. Przeciążenia, jakie udało się osiągnąć, mieściły się w granicach od 1g do 3g.

Wnioski

Przeciążenia, jakie można odczuć podczas przejażdżki kolejką, są wystarczająco duże, by zapewnić uczestnikom emocjonujące przeżycie, lecz zbyt małe, by stanowiły dla organizmu jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Fotograficzna dokumentacja doświadczenia

Kolejka Adrenaline, atrakcja typu alpine coasterZnak "zwolnij" przypomina uczestnikom eksperymentu o konieczności hamowania przed końcem jazdy

Czas na podsumowanie

Ten niezwykle krótki artykuł zawiera dokumentację ostatniego doświadczenia, jakie przeprowadziła nasza grupa. Zbliżamy się do ostatecznego podsumowania osiągnięć naszej grupy podczas Festiwalu Projektów, który odbędzie się w naszej szkole 21 czerwca 2013 roku. Mamy nadzieję, że ten blog okazał się interesującym źródłem informacji. Na koniec pragniemy jeszcze serdecznie polecić przejazd kolejką Adrenaline wszystkim zainteresowanym. Więcej informacji na temat naszego bloga znajdziecie na stronie:

http://www.maltaski.pl/Kolejka_Gorska_Adrenaline,272,272.html

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
projektnafizyke2013
Czas publikacji:
czwartek, 20 czerwca 2013 21:03

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • soc.al napisał(a) komentarz datowany na 2016/03/03 12:53:26:

    Warto też zwrócić uwagę na to czy warunki w danym miejscu odpowiadają na potrzeby dla niepełnosprawnych, a więc konieczna jest odpowiednia winda schodowa dla niepełnosprawnych

Dodaj komentarz